O autorze
Władza jest miarą realności naszego działania. Niczym więcej. Wszelka zmiana zaczyna się od języka. Od wprowadzenia do języka publicznego nowych spraw, których do tej pory nie było. Najbardziej pozorowane działania w polityce zawsze dostają dodatkowego sensu jeśli są skuteczne. Urodziłem się w Biłgoraju i tam zbudowałem pierwsza fabrykę. Zaczynałem studia z
filozofii na KUL-u bo był stan wojenny i to była jedyna uczelnia, która chciała mnie przyjąć. Skończyłem w Warszawie na UW i napisałem pracę z Kanta; "transcendentalna jedność apercepcji". Po studiach pracowałem w PAN-ie gdzie pisałem doktorat z Husserla. Zmiany w 1989 roku spowodowały, że odszedłem z Akademii i budowałem fabryki. W 2001 poszedłem z Kamińskim na Biegun Północny. W tamtym okresie duzo podróżowałem. Najpiękniejszym
miejscem na świecie są rozlewiska Biebrzy w kwietniu. Od 2005 roku próbuję coś zmienić w polskiej polityce. Z sukcesem w 2011 roku. Współtworzyłem wiele organizacji społecznych; BARR, fundusz lokalny w Biłgoraju, filie UMCS tamże i wiele innych. W polityce zaczynałem w PO. Teraz tworzę nową partię. Najlepsze lata przede mną. Mam czwórkę dzieci i jestem szczęśliwy ("połączony") z moja żona Moniką.

Gwiazda Amaro

Warszawska restauracja Atelier Amaro jako pierwsza w Polsce została wyrózniona przez Michelina.

Wydawałoby się, że to niby tylko snobistyczna rzecz; gwiazdki przyznane przez przewodnik Michelin. Nagrody dla kucharzy dla bogaczy. Bonus od snobów dla snobów.

A jednak to coś więcej. Gwiazdka Michelina to najbardziej prestiżowe na świecie wyróżnienie kulinarne, na które stać niewielu w naszym kraju. Taki Oskar dla restauratora. Trzeba wielkiego wysiłku przez lata , aby zbudować zespół, metodę, przepisy . Innymi słowy - znaleźć swój styl w kuchni, mieć pomysł, mieć determinację go zrealizować.

Trzeba też dość dojrzałego rynku gastronomicznego , aby to się udało. Trzeba dwudziestu lat po transformacji. I to jest dzisiejsze Powstanie Warszawskie! Dorównać najlepszym na świecie. Jestem z tego dumny jak paw.
Kiedyś też dogonimy europejską politykę społeczną i podniesiemy kapitał społeczny na wyżyny unijne.

Sukces buduje nadzieje!
ps. Ewa Wójciak, dyrektorka Teatru Ósmego Dnia, to feministka w działaniu. To feminizm rzeczywisty, nie rozczulający się nad sobą. Feminizm żywy, działający!
Bravo!
"Wybrali ch...a papieżem" . To strzał w samo sedno!Zapraszam na Kongres Ruchu Młodych!

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...